اعضاء تولیدکننده باتری های خودرویی انجمن تولیدکنندگان باتری ایران

انجمن تولیدکنندگان باتری

بر طبق اگهی روزنامه رسمی شماره 139730400901105979 مورخ 30/09/1397 تاسیس موسسه غیر تجاری انجمن تولیدکنندگان باتری در تاریخ 01/10/1397 به شماره ثبت 46141 به شناسه ملی 14008023009 ثبت گردید
شرکت توسعه منابع انرژی

شرکت توسعه منابع انرژی توان

شرکت توسعه منابع انرژی توان، با هدف پشتیبانی منسجم از نیروهای مسلح درحوزه انرژی و مشارکت در طرح های ملی مرتبط با انرژی در سال 1390 تاسیس شد

زیر ساخت این شرکت همان شرکت سهامی باتریسازی نیرو است که ده ها سال در ایران و جهان آن را با برند خوشنام صبا باتری می شناسند.

 

شرکت توان با برخورداری از ظرفیتهای صنعتی مبتنی بر فناوری روز به عنوان مرجع اصلی تامین نیاز نیروهای مسلح، شرکتی است که در عرصه نیازهای کشور به انرژی نیز به عنوان شرکت و نهاد معتبر و تاثیرگذار حضور دارد و در طرحهای اولویت دار ملی با سایر سازمانها و نهادهای قانونی کشور همکاری می نماید.

حوزه فعالیت شرکت توسعه منابع انرژی توان به طور خلاصه عبارت است از تحقیق، طراحی و توسعه سامانه ها و آرایه های پیشرفته هیبریدی متشکل از سیستم های تولید انرژی، سیستم های ذخیره ساز و خدمات مدیریت مصرف انرژی

ساختار شرکت از یک ستاد مرکزی و چهار گروه صنعتی ذیل تشکیل شده است:

 • گروه صنعتی شهید درخشان (باتری نور) تولید کننده انواع باتری های استارتری مورد استفاده در خودرو
 • گروه صنعتی شهید گوهری ( باتری صدر) تولید کننده انواع باتری های سیلد، ساکن و صنعتی موارد استفاده در سامانه های ارتباطی، رایانه ای، نیروگاه ها، شناورهای دریایی و زیردریایی و لیفتراک
 • گروه صنعتی شهید حاج امینی ( تامین منابع انرژی) تولید کننده انواع باتری های حرارتی، سیلور زینک و... ابرخازن ها و انواع سامانه های تامین منابع انرژی تجدید پذیر، پیل سوختی
 • گروه صنعتی شهید عارفی (ذوب فلزات فجر) تامین کننده انواع مورد استفاده در حوزه انرژی به منظور ایجاد ظرفیتهای دانشی لازم، یک پژوهشکده و چندین دفتر طراحی، مرکز توسعه فناوری و دفتر مطالعات و آینده پژوهی در ساختار شرکت پیش بینی شده است که امروزه با برخورداری از متخصصین مجرب کشور پاسخگوی انتظارات نیروهای لشگری و کشوری هستند.

سید مجید هدایت

شرکت برنا باتری

برنا باتری

شرکت تولیدی برنا باتری در سال 1369 با توجه به كمبود شديد باتري خودرو در كشور و در شرايطي كه تنها يك توليد كننده باتري خودرو دولتي در كشور وجود داشت تاسیس و از سال 1373 به بهره برداری رسید.

به دنبال استقبال چشمگير مصرف كنندگان از كيفيت محصولات توليدي برنا باتری و همزمان با افزايش تقاضاي باتري در كشور، اين شرکت به طور مستمر اقدامات و تمهيدات لازم را در زمينه افزايش كمي و كيفي توليدات و تنوع محصولات خود بعمل آورده و به منظور كامل شدن زنجيره توليدات اعم از پوسته باتري، صفحات سربي و... چندين واحد توليدي جديد به واحدهاي قبلي افزود و در حال حاضر مجموعه كارخانجات برنا باتري به يك مجتمع عظيم صنعتي و ارزشمند انواع باتري خودرو در کشور تبديل گرديده كه علاوه بر اشتغال حدود 500 نفر نيروي كار به طور مستقيم، شرايط اشتغال غيرمستقيم بيش از 10.000 نفر نيرو كه در زنجيره تأمين اين مجتمع قرار دارند را فراهم آورده است.

بهره گيري از نيروهاي كارآمد و متخصص، برخورداري از مدرن‌ترين ماشين آلات توليد باتري مطابق با تكنولوژي روز دنیا و تعهد و پايبندي مديران و پرسنل اين مجتمع بر اصول بهبود مستمر كيفيت و جلب رضايت مشتريان باعث گرديده كه همواره صنايع خودروسازي كشور، شركت برنا باتري را به عنوان يكي از منابع اصلی تأمين باتری خود انتخاب نمایند.

همچنین افتتاح دفاتر فروش و خدمات پس از فروش در اقصي نقاط ايران و ارائه خدمات متناسب با نيازها و درخواست‌هاي مشتريان موجب گردیده بتوانيم رضايت مصرف كنندگان نهايي خود را كه آحاد مردم در پهنه ايران زمين هستند جلب نمائيم كه بازخوردهای مشتریان محترم مبين اين ادعاست. شركت توليدي برنا باتري ضمن مشاركت در تدوين استاندارد ملي باتري استارتر، اولين واحد دريافت كننده گواهينامه استاندارد ملي ايران در زمینه باتری خودرو در کشورمي باشد.

اين شـركت در امر اسـتقرار سـيسـتم هاي مديـريت تـضميـن كيـفيـت نيـز پيـشتـاز بوده و دريـافت گواهیـنامه‌های ISO 9001:2008و ISO/TS 16949:2009 از شركت IMQ ايتاليا و نیز دريافت گواهينامه‌هاي متعدد ملي و بين المللي در خصوص كيفيت محصولات توليدي، مبين پويايي سازمان و بهره گيري از ابزارهاي نوين سیستم مديريت کیفیت در سطح مجموعه كارخانجات برنا باتري می باشد و همچنان اين حركت رو به جلو با همت و تلاش خستگي ناپذير در سطح مدیران و پرسنل این شرکت ادامه دارد.

 

عباس سید مقیم

شرکت نیرو گستران خراسان

شرکت نیرو گستران خراسان

 

تامین کننده اصلی باتری مورد نیاز شرکت ایران خودرو

 

شرکت نیروگستران خراسان در سال 1380 با مشارکت شرکت احیاء صنایع خراسان به میزان 70% و شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو به میزان 30% با هدف تولید باتریهای استارتر خودرویی به منظور تامین نیاز ایران خودرو و بازار یدک آغاز به کار نمود که در دی ماه سال 1395 سهام احیاء خراسان و ایران خودرو توسط آقای محمدرضا فلاح زیارانی خریداری گردید. این شرکت اولین تولید کننده باتری سیلد کلسیمی در ایران بوده و در حال حاضر با تولید حدود پانصد هزار عدد باتری در سال تامین کننده اصلی باتری مورد نیاز شرکت ایران خودرو می باشد.

این شرکت با دارا بودن حدود 17 سال تجربه در صنعت باتری حدود 250 نفر پرسنل داشته و با دارا بودن نیروهای مجرب به سرعت در مسیر توسعه کمی و کیفی محصولات به منظور کسب جایگاه شایسته صنعت در حرکت می باشد

وحید فرهادی نژاد

شرکت پاسارگاد صنعت باتری

شرکت پاسارگاد صنعت باتری

نام واحد:شرکت پاسارگاد صنعت باطری

 

نوع فعالیت: ساخت باطری های شارژ در جلد با پایه سیلد کلسیم شركت پاسارگاد صنعت باطری در سال ۱۳۸۷ با هدف تولید سالیانه ۱۰۰۰۰۰۰  دستگاه انواع باطری های شارژ در جلد با پایه سرب کلسیم تاسیس گردید .کارخانه این شرکت در شهرک صنعتی گرمسار ( استان سمنان) در زمینی به مساحت ۱۰۰۰۰ مترمربع و زیر بنای تولیدی ، رفاهی و اداری ۳۹۰۰ مترمربع و در فروردین سال ۱۳۹۰ با نصب دستگاههای تمام اتوماتیک از بهترین سازندگان جهان با تکنولوژی روز دنیا به تولید آزمایشی و در شهریور ۱۳۹۰ شروع به تولید انبوه با برند شاهین نموده است. اين شركت از بدو امر با پشتوانه تلاش ، تجربه و دانش نيروهاي متخصص خويش اقدام به توليد محصولاتی با بهترين كيفيت در مقايسه با محصولات مشابه خود نمود كه پيرو آن در سال ۱۳۹۰ موفق به اخذ تأييديه از مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتی ايران و بطور مستمر جهت كيفيت محصولات خود ، باطری های تولیدی را به تمامی نمایندگی های مجاز در سراسر کشور عرضه می دارد.

شركت پاسارگاد صنعت باطری هم اكنون با تكيه بر توان سخت افزاری ، نرم افزاری و نيروهای متخصص خود دارای ظرفيت توليدی در حدود ۳۵۰.۰۰۰ عدد در سال بوده و توانمندی توليد انواع باطری های  استاندارد و مخصوص را مطابق ذيل دارا ميباشد :

 • باطری ۵۵۳۰ آمپر ساعت اروپائی (DIN)
 • باطری ۶۰۳۰ آمپر ساعت اروپائی (DIN)
 • باطری ۶۰۶۸ آمپر ساعت آسیایی (JIS)
 • باطری ۶۰۶۹ آمپر ساعت آسیایی (JIS)
 • باطری ۶۶۳۸ آمپر ساعت اروپائی (DIN)
 • با طری ۷۰۲۴ آمپر ساعت آسیایی (JIS)
 • باطری ۷۰۲۹ آمپر ساعت آسیایی (JIS)
 • باطری ۷۴۱۲ آمپر ساعت اروپائی (DIN)

علی اکبر غفوری منش

شرکت دورنا باطری ارس

شرکت دورنا باطری ارس

 

شرکت دورنا باتری ارس در سال 1393 در زمینی به مساحت 12000 متر مربع در فاز دوم منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس با هدف تولید باتری های خودرویی 35 الی 225 آمپر ساعت تاسیس گردید و هم اکنون محصولات خود را تحت سه برند ارس دورنا و پوشیتا به مشتریان داخلی و خارجی عرضه میکند

این شرکت با بهره گیری از تکنولوژی روز ، متخصصین کارآمد و ماشین آلات پیشرفته ، خط مشی خود را بر پایه تولید محصول با بهترین کیفیت و مطابق استانداردهای جهانی، رضایتمندی مشتریان و خدمات برتر در جهت گسترش فروش محصولات خود در بازارهای داخلی و خارجی بنا نهاده است.

هدف ما تبدیل شدن به برترین تولید کننده باتریهای خودرویی در سطح منطقه با پشتوانه واحدهای کنترل کیفیت، R&D ، تضمین کیفیت و فنی مهندسی و با همکاری پرسنل سخت کوش و با دانش روز میباشد همچنین استقرار آزمایشگاه پیشرفته همکار سازمان استاندارد و توسعه فیزیکی و تکنولوژیک این مجموعه در راه نیل به این مهم انجام گردیده است

دورنا باتری محصول درجه دوم ندارد

ما برای بهترین بودن تلاش میکنیم

سعید صدیقی بناب

شرکت پگاه باتری

شرکت پگاه باتری

 

 

شرکت مهندسی کنترل قدرت در سال ۱۳۶۷ توسط تعدادی از مهندسین و متخصصین در امور برق و نیرو بنیان گذاری شد . پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارت نیرو و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در آن زمان موفق به اخذ پروژه های مختلف برق و نیرو در سراسر کشور گردید .

پس از گذشت ۵ سال از تاسیس شرکت و با عنایت به پتانسیل های موجود و جذب نخبگان و متخصصان ذیربط این شرکت فعالیت خود را در زمینه های ابنیه و ساختمان، نفت و گاز و پتروشیمی، تاسیسات و آب علاوه بر برق، گسترش داده، واحدهای مختلف مربوطه را راه اندازی نمود .

هم اکنون این شرکت با استفاده از امکانات گسترده تخصصی مدیریتی، تبدیل به شرکتی سرمایه گذار گردیده که علاوه بر اجرای پروژه های مختلف در زمینه های فوق بصورت کلید در دست EPC، در احداث ۲ نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی کارخانجات مختلف از قبیل ساخت، پنل های کنترل و تابلوهای فشار ضعیف و فشار قوی در شهرک صنعتی عباس آباد در ساخت باتری خودرو متعلقات آن در شهرک صنعتی خرمدشت، کارخانه احیاء و استحصال سرب از باتری های فرسوده در شهرک صنعتی اشتهارد، کارخانه ساخت سازه های فلزی (Steel structure) در شهرک صنعتی عباس آباد و کارگاه استحصال شن و ماسه در منطقه صنعتی ……. نیز موفق بوده است .

سید عبدالرسول علوی

شرکت رسا باتری امیر

شرکت رسا باتری امیر

شرکت رسا باتری در سال 1393باسرمایه گذاری بخش خصوصی وبا استفاده از تکنولوژی روز دنیا و پرسنل کارآمد در زمینه تولید باطری خودرو تاسیس گردید وپس از دریافت مجوزهای لازم و اخذ گواهینامه استاندارد ملی ایران و همچنین دریافت گواهینامه های مدیریت کیفیت و زیست محیطی فعالیت خودرا در زمینه تولید باتری و فروش باطری آغاز نمود وهمینک در راه توسعه و پیشبرد اهداف شرکت گام بر میدارد.

محمد کاظمی

شرکت یکتا باتری سپاهان

شرکت یکتا باتری سپاهان

شرکت یکتا باتری سپاهان (سهامی خاص) در فروردین 1390 در زمینه مشاوره ، بازیافت، تولید، مونتاژ و صادرات و واردات کلیه باتری های خودرو ، صنعتی ، موتوری ، قلمی و قطعات  آن ها و خرید و فروش، صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی تاسیس و فعالیت خود را در دو فاز تولیدی آغاز نمود.

فاز اول در سال 1392 در زمینی به مساحت 17600 متر مربع در زمینه بازیافت باتری های سرب اسیدی و تولید شمش سرب 2400 تن سالیانه به بهره برداری رسید و فاز دوم در سال 1394 در زمینی به مساحت 19000 متر مربع باتری های سرب اسیدی به بهره برداری رسید.

این شرکت با بهره گیری از نیروهای کارآمد و متخصص، برخورداری از مدرن ترین ماشین آلات تولید باتری مطابق با تکنولوژی روز دنیا و تعهد و پایبندی مدیران و پرسنل بر اصول بهبود مستمر کیفی و جلب رضایت مشتریان با هدف تولید سالیانه 1200000 عدد باتری شروع به فعالیت نموده و پس از دریافت گواهینامه استاندارد ایران با دو برند OXYGEN و  ISUN با پوشش آمپراژ 50 تا 200 آمپرساعت و در انواع سیلد و غیر سیلد محصولات خود را عرضه میکند

احسان اله رجائی زاده هرندی

شرکت نیرو صنعت شیزماد

شرکت نیرو صنعت شیزماد

شرکت نیرو صنعت شیزماد در سال ۱۳۹۵ با اتکا به مدیریت کارامد و پرسنل مجرب جهت تامین بخشی از نیاز شرکت های خودروسازی و بازار یدک در زمینه تولید باطری های استارتر خودرویی آغاز بکار نموده است. باطری های تولید این شرکت از نوع سیلد کلسیمی بوده و صفحات مورد استفاده در آن با تکنولوژی روز دنیا تولید شده و از نوع expanded metal  می باشد. برند تجاری این شرکت shizmad  بوده و پایبندی مدیران جوان و پرسنل این مجتمع به اصول بهبود مستمر کیفیت و جلب رضایت مشتریان جزو اهداف اصلی است.

یاسر قربانی قرازکی

شرکت ماد آریا ویستا

شرکت ماد آریا ویستا

هومان سپهری

شرکت ویستا الکترونیک رایکا

شرکت ویستا الکترونیک رایکا

وحید راد

شرکت اشجع باتری

شرکت اشجع باتری

شرکت بازرگانی اشجع باتری، با سابقه ی 30 ساله و با مطالعه نیاز بازار باتری ایران، اقدام به ارایه ی راه حل های مناسب، در زمینه تامین و توزیع انواع باتری ایرانی و خارجی نموده است. کیفیت و خدمات پس از فروش، همواره از اهداف مورد توجه این شرکت است.
این بازرگانی در ابتدا با نام فروشگاه اشجعی فعالیت خود را آغاز کرد و با اخذ نمایندی از باتری سازی نیرو فعالیت خود را ادامه داد. سپس اقدام به اخذ نمایندگی های انحصاری از شرکت های برنا باتری و نیروگستران خراسان ( باتری ولتا ) کرد.
شرکت اشجع باتری در دو سال متوالی 1392 و 1393 به عنوان " بزرگترین توزیع کننده سراسری باتری در ایران " از سوی سازمان توسعه منابع انرژی ( صبا باتری ) معرفی گردید.
این شرکت در سال 1389 اقدام به عرضه باتری های Westa اکراین در ایران نمود. همچنین با هدف تامین و توزیع باتری با کیفیت بین المللی ، توزیع برند های Platin و Helden از تولیدات کمپانی Yigit ترکیه در دستور کار این شرکت قرار گرفت. کارخانه yigit با سابقه 35 ساله و اخذ استانداردهای بین امللی، هم اکنون محصولات خود را به بیش از 170 کشور در چهار قاره جهان صادر می کند. کیفیت بالای محصولات این کارخانه و همجواری آن با ایران، سبب شد، شرکت بازرگانی اشجع باتری، این شرکت را به عنوان یک منبع پایدار تولید باتری انتخاب نماید. با گسترش مناسبات تجاری این دو شرکت ، هم اکنون شرکت بازرگانی اشجع باتری به عنوان "بزرگترین توزیع کننده خاورمیانه ای " این کارخانه محسوب می شود.
نمایندگی های اشجع باتری در 20 استان کشور آماده ارایه خدمات فروش و پس از فروش به هموطنان گرامی هستند. مشتریان این شرکت پس از خرید با اطمینان خاطر می توانند به نمایندگان سراسر کشور مراجعه و خدمات گارانتی دریافت نمایند. دو انبار مجهز این شرکت در استان های تهران و اردبیل با پرسنل متخصص و کادری مجرب و آموزش دیده به سهولت توزیع محصولات در سراسر کشور کمک میکنند. با توجه به گستردگی بازار شهر تهران شعب زنجیره ای فروش در این شهر با نام سهند در شرف راه اندازی است. و هم اکنون چهار شعبه از فروشگاههای زنجیره ای این شرکت در شهر اردبیل در حال ارائه فروش و خدمات پس از فروش به همشهریان گرامی می باشند.

مهدی اشجع

شرکت آرامه گیتی آسیا

شرکت آرامه گیتی آسیا

شاهرخ رضائی امیری

شرکت آذرتابان مطئن

شرکت آذر تابان مطمئن

درباره آذرتابان باتری بیشتر بدانید

 

شرکت آذرتابان مطمئن بر اساس تجربه ۱۵ ساله مدیران و متخصصان خود در حوزه صنعت باتری در سال ۱۳۹۳ تاسیس و فعالیت خود را در زمینه تولید انواع باتری خودروهای سبک و سنگین و کشاورزی آغاز نمود. استفاده از مواد و قطعات با کیفیت داخلی و خارجی و از اهداف مهم این شرکت بوده و به موازات آن متخصصان این شرکت می کوشند تا دانش تولید باتری را با آموزش های لازم علمی و عملی ارتقاء دهند. از امتیازات بزرگ این شرکت دارا بودن دستگاه های مجهز تخصصی فنی، و پژوهشگران مجرب در بخش پژوهش و توسعه( D&R ) می باشد. شرکت آذرتابان مطمئن خود را در یاری رسانی صادقانه به مشتریان گرامی متعهد می داند، و می کوشد با تولید محصولاتی با کیفیت بالا نظیر انواع باتری های آبخور با مراقبت و سیلد بدون مراقبت سهمی در ارتقاء و بهبود تولیدات صنایع کشور داشته باشد. توانمندی ها شرکت آذرتابان مطمئن با اتکا به کارخانه مجهز خود که براساس آخرین دانش روز و خطوط تولید و در زمینی به مساحت ۳۸۰۰ متر مربع بنا شده است و همچنین پرسنل مجرب و با تجربه نه تنها در حال حاضر تولید کننده بسیاری از سایزهای باتری خودرو کشور بوده بلکه قادر است بر اساس نیاز و اعلام مشتری طراحی ، تولید و ارائه نموده و یا مشاور فنی آنها در خصوص مشکلات فنی تولیداتشان باشد.

نور علی عباسی

شرکت کرمان باتری ارگ

شرکت کرمان باتری ارگ

سید عباس نوبختی

فراز باتری نوین پارسیان

شرکت فراز باتری نوین پارسیان

علی صابری

تدبیر صنعت آیندگان قرن

شرکت تدبیر صنعت آیندگان قرن

شرکت تدبیر صنعت آیندگان قرن

اسفندیار حسینی

شرکت توان انرژی گستر کاسپین

شرکت توان انرژی گستر کاسپین

مرتضی انوری

شرکت پویان پیل پرتو ماندگار

شرکت پویان پیل پرتو ماندگار

مرتضی یدالهی 

شرکت اطلس باتری سپهر البرز

شرکت اطلس باتری سپهر البرز

قربان قورت بیگلو

شرکت بینا باتری نوین پردازان

شرکت بینا باتری نوین پردازان

حسن ثبتی

شعارهای انجمن

هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان باتری این انجمن به منظور ساماندهی امور مربوطه و حفظ توازن و نظم و فراهم کردن امکان بهره برداری بیشتر از سرمایه گذاری و تولید، استفاده و انتقال تجربیات علمی و عملی دست اندرکاران و به هنگام نمودن آن برای نیل به اهداف قانونی توسعه اینگونه موارد، حمایت از بهبود فضای کسب و کار و پاسخ گویی به مشگلات و نارسائیها در چارچوب قانونی اشخاص حقیقی و حقوقی عضو، انجمن تولید کنندگان باتری تشکیل گردید​

به بالای صفحه بردن